Γ' Εθνική: Νίκες για Αλμυρό, ΠΟΑ, Επισκοπή και Ερμή Ζωνιανών

ΑΛΜΥΡΟΣ
 clock 08:11 | 19/02/2024

Με έξι τέρματα φιλοδώρησε τον (ουραγό) Ατρόμητο Πειραιά ο Αλμυρός και εδραιώθηκε στην 4η θ΄λεση της Γ Εθνικής. Δύο τέρματα πέτυχε ο Καστελλιανάκης (στον 1ο και στο 60ό λεπτό) κι από ένα οι Πιερτζάκομι (17′), Χαντί (32′), Κέρι (56′) και Τζαγκαράκης (89′).

Στο Ατσαλένιο ο Νύκταρης (στο 36′), ο Παχής (στο 50′) και ο Καϊμακαμούδης (στο 73′) βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και ο ΠΟΑ είχε ένα ευχάριστο απόγευμα επικρατώντας του Φωστήρα με 3-0.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Επισκοπή επικρατώντας στη Βοιωτία με 1-0 του ΑΟ Υπάτου. Το “χρυσό” τέρμα της Ρεθυμνιώτικης ομάδας πέτυχε ο Κεφαλάς στο 62ο λεπτό.

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 4-0 του ΑΟΑΝ και αύξησε τη διαφορά που τον χωρίζει από τον δεύτερο Εθνικό στους δώδεκα βαθμούς, καθώς η ομάδα του Πειραιά ήρθε ισόπαλη (1-1) εκτός έδρας με τον Περαμαϊκό.

Ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο (με τον Γεμιστό στο 6ο λεπτό) και τρία στο δεύτερο μέρος (52′ Στούπης, 54′, 90+1′ Μπουρλάκης) κόντρα στον ΑΟΑΝ που είχε εξ αρχής δύσκολη εκτός έδρας αποστολή κόντρα στον πρωτοπόρο.

Με "χρυσό" σκόρερ τον Μπαμπουλάκη ο Ερμής Ζωνιανών επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Αγίας Παρασκευής και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.Γ’ Εθνική – 4ος όμιλος – 23η αγωνιστική