Super League 2: Ήττα του Γιούχτα στου Ρέντη από τον Ολυμπιακό Β' με 3-1

ΓΙΟΥΧΤΑΣ
 clock 16:21 | 03/02/2024

Ο Γιούχτας γνώρισε την ήττα στου Ρέντη από τον Ολυμπιακό Β’ με 3-1 και υποχώρησε στην 9η θέση της Super League 2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δυο γκολ μέσα σε λιγότερο από δέκα λεπτά, σκοράροντας με τον Κωστούλα (20’) και τον Bah (27’) ενώ πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Brnic στο 53’. Στη συνέχεια η ομάδα των Αρχανών έψαξε αντίδραση βρίσκοντας τον δρόμο προς στα δίχτυα με τον Λώλη στο 81’ έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Κωστανάσιου.

Το φιλμ του αγώνα:

Ξεκίνησε η αναμέτρηση της ομάδας μας στου Ρέντη κόντρα στον Ολυμπιακό Β’.

2’ Ο Bah πατάει περιοχή και απειλεί τον Πρινιωτάκη, ο οποίος αποκρούει το πλασέ του.

6’ Ο Brnic με δυνατό σουτ αναγκάζει τον Πρινιωτάκη να αποκρούσει δύσκολα στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.

12’ Εκτέλεση κόρνερ από τον Νοικοκυράκη, ο Παπαδούδης μπλοκάρει την μπάλα.

16’ Ο Μπουτσάκης έξω απ’ την περιοχή κάνει ένα σουτ με την μπάλα να περνάει λίγα μέτρα δίπλα απ’ το αριστερό κάθετο δοξάρι.

18’ Καλή στιγμή για την ομάδα μας! Όμορφη ομαδική ενέργεια απ’ τους παίκτες μας, με τον Γελαδάρη να αφήνει την μπάλα στον Νοικοκυράκη που σουτάρει απ’ το ύψος της περιοχής στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω απ’ την εστία.

20’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Κωστούλας με μια ατομική ενέργεια, φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής, σουτάρει με δύναμη και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

26’ Πέναλτι κερδίζει ο Ολυμπιακός. Ο Κόλα ανέτρεψε τον Κωστούλα στην περιοχή.

27’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Bah ευστοχεί απ’ τα έντεκα μέτρα και γράφει το 2-0.

33’ Ο Brnic μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή απ’ τα δεξιά, το σουτ του όμως μπλοκάρει σταθερά ο Πρινιωτάκης.

45’ Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Νοικοκυράκης με δυνατό σουτ έξω απ’ την περιοχή στέλνει την μπάλα ελάχιστα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι.

49’ Ο Brnic μπαίνει με προϋποθέσεις στην περιοχή απ’ τα αριστερά πλασάρει με την μπάλα να περνάει παράλληλα εκτός.

50’ Ο Κεϊτά με πλασέ έξω απ’ την περιοχή στέλνει την μπάλα πάνω απ’ την εστία.

52’ Συρτή σέντρα απ’ τον Brnic, κακό τελείωμα απ’ τον Κεϊτά φάτσα με την εστία, η μπάλα περνάει εκτός.

53’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Brnic μπήκε ξανά απ’ τα αριστερά και με πλασέ από πλαγιά θέση γράψει το 3-0.

63’ Τρεις αλλαγές για την ομάδα μας. Κωστανάσιος, Κορνιλάκης και Τσίρης μπαίνουν στο ματς αντί των Μπουτσάκη, Λιποράσε και Μπρους.

74’ Νέο πέναλτι κερδίζει ο Ολυμπιακός, έπειτα από χέρι του Κορνιλάκη σύμφωνα με τον διαιτητή. Ο Μαρίνος ανέλαβε την εκτέλεση αλλά αστόχησε στέλνοντας την μπάλα άουτ.

75’ Νέα αλλαγή για τον Γιούχτα. Εκτός ο Νοικοκυράκης, μέσα ο Βρεττός.

78’ Δυο αλλαγές για τους γηπεδούχους, με τους Τσέλιο και Πινακά να αντικαθιστούν τους Brnic και Bah.

81’ ΓΚΟΟΟΟΛ για τoον Γιούχτα! Ο Κωστανάσιος με μια εξαιρετική μπαλιά βρίσκει τον Λώλη που με πλασέ απ’ το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και μειώνει σε 3-1.

82’ Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Κίσσα να αντικαθιστά τον Γελαδάρη.

90’ Σουτ από τον Κωστανάσιο μπλοκάρει ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης (Κίσσας 82’) Liporace (Κορνιλάκης 63’) Θεοδωράκης, Πολυχρονης, Κόλα, Λώλης, Νοικοκυράκης (Βρεττός 75’) Μπουτσάκης (Κωστανάσιος 63’) Αλεξόπουλος, Bruce (Τσίρης 63’)

Ολυμπιακός Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα): Παπαδούλης, Bah (Τσέλιος 78’) Σγουρός, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Brnic (Πινακάς 78’) Κωστούλας, Diby, Μουζακίτης, Αργυρίου