Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου: Πρωταθλητής Κρήτης το ΓΕΛ Γαζίου!

ΛΥΚΕΙΟ ΓΑΖΙΟΥ
 clock 14:17 | 26/03/2024

Το ΓΕΛ Γαζίου κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή Κρήτηςστο Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, επικρατώντας με 3-1 του 1ο ΕΠΑΛ Ρεθύμνου, στο γήπεδο της Σοχώρας.

Έτσι ετοιμάζεται για το πανελλήνιο πρωτάθλημα, όπου θέλει να διατηρήσει τα σκήπτρα του!

Μόλις στο 4ο λεπτό, βρέθηκε μπροστά στο σκορ, με τον Σταυρόπουλο να πασάρει στον Δάρλα, ο οποίος απέφυγε έναν αντίπαλο και με σουτ νίκησε τον Τσόσκα για το γρήγορο προβάδισμα του Γαζίου

Στο 31′ οι Ρεθυμνιώτες έφτασαν στην ισοφάριση, όταν από φάση διαρκείας, ο Κότσι με δυνατό σουτ έγραψε το 1-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου!

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, έγινε μια φάση που ουσιαστικά έκρινε την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του Ηρακλείου, με το 1ο ΕΠΑΛ Ρεθύμνου να μένει με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Λίτσι με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το αριθμητικό πλεονέκτημα εκμεταλλεύτηκε άμεσα το ΓΕΛ Γαζίου και με εκπληκτικό σουτ του Παντερή, πέτυχε το 2-1. Ακολούθησε και τρίτο γκολ με τον Κράστα, μετά από ασιστ του Παντερή για το 3-1, με τους πρωταθλητές πλέον Κρήτης να διατηρούν το προβάδισμα τους, πανηγυρίζοντας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά τον τίτλο!

Γεωργία - Ελλάδα στις 19:00: Για την πρόκριση στο Euro 2024

Πογέτ: ''Πρόκριση στα 90′ ή στα 120′ λεπτά'' - Με 500 φιλάθλους στην Τιφλίδα η Ελλάδα