Πανελλήνιο πρωτάθλημα: Ήττα της μικτής Κ14 της ΕΠΣΗ στο μικρό τελικό

μικτη κ14 επση
 clock 19:52 | 31/05/2024

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Μικτή Κ14 τουΗρακλείου από την αντίστοιχη της ΕΠΣ Πειραιά στον μικρό τελικό, με αποτέλεσμα να τερματίσει στην 4η θέση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Στο 32ο λεπτό η ΕΠΣ Πειραιά πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Αγιοβλασίτη να βρίσκεται μέσα στην περιοχή και με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η ΕΠΣ Πειραιά σκόραρε και δεύτερο τέρμα, με τον Αγιολασίτη να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή στο 42ο λεπτό.

Το Ηράκλειο προσπάθησε να ξανά μπει στο ματς και στο 50′ μείωσε σε 2-1 με τον Κλάδο να σουτάρει με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και στην συνέχεια να καταλήγει τα δίχτυα.

Το γκολ έδωσε ψυχολογία και πίεσε για το 2-2, χάνοντας ευκαιρία στο 55′ με το σουτ του Κλάδου να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. Η ΕΠΣ Πειραιά πέρασε την πίεση και στο 63′ σκόραρε και τρίτο τέρμα με τον Μουχάλη να σκοράρει με το κεφάλι κάνοντας το 3-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Αποθέωση Ολυμπιακού από διεθνή ΜΜΕ: «Ο Δίας Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, στον Όλυμπο του ποδοσφαίρου»

ΟΦΗ: Ενδιαφέρον από τον Απόλλωνα Λεμεσού για την απόκτηση του Βούρου