Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μπάσκετ: Ολα τα αποτελέσματα σε Α1,Β,Γ εθνική και ΕΚΑΣΚ

Image
ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
 clock 23:59 | 23/01/2022 writer icon newsroom ekriti.gr

Με την επικράτηση του Περιστερίου στο Λαύριο (75-52) ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις της Κυριακής για τη 13η αγωνιστική της Basket League. Η αυλαία της αγωνιστικής θα πέσει τη Δευτέρα με τον Παναθηναϊκό να φιλοξενεί τον Άρη.

Basket League – 13η αγωνιστική

Σάββατο 22 Ιανουαρίου
Ιωνικός – Λάρισα             84-89
Άρης – Απόλλων Π.        70-56
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ                      72-67

Κυριακή 23 Ιανουαρίου
Κολοσσός – Ολυμπιακός 69-87
Λαύριο – Περιστέρι          52-75

Δευτέρα 24 Ιανουαρίου
20:00 Παναθηναϊκός – Ηρακλής

Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός                21 (11)
2. Προμηθέας                 20 (12 αγώνες)
3. Παναθηναϊκός           19 (10)
4. ΑΕΚ                             18 (12)
-. Κολοσσός                   18 (12)
-. Περιστέρι                  18 (12)
7. Λαύριο                        17 (12)
8. Άρης                           16 (11)
9. ΠΑΟΚ                          15 (11)
10. Λάρισα                     15 (11)
11. Απόλλων Π.             15 (12)
12. Ιωνικός                    14 (11)
13. Ηρακλής                  11 (11)

Επόμενη (14η) αγωνιστική

Σάββατο 29 Ιανουαρίου
17:00 Κολοσσός – Λάρισα
17:00 Λαύριο – ΠΑΟΚ
20:00 ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Κυριακή 30 Ιανουαρίου
17:00 Προμηθέας – Περιστέρι
17:00 Ιωνικός – Απόλλων Π.
19:45 Παναθηναϊκός – Άρης

Β’ Εθνική: Συνεχίζουν παρέα Αιγάλεω, Μεγαρίδα

Εκτός από τη Μεγαρίδα (85-65 τον ΑΟΚ Χανιά), νικηφόρα μπήκε στο 2022 και το Αιγάλεω για τον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής μπάσκετ.

12η αγωνιστική
ΝΕ Μεγαρίδος-ΑΟΚ Χανιά          85-65
Μανδραϊκός-Ηλυσιακός              68-70
Π. Φάληρο-ΕΦΑΟ Ζωγράφου      65-52
Αιγάλεω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 84-74
Αρης Νίκαιας-ΚΑΟ Μελισσίων     70-63
*Πανιώνιος-Πρωτέας Βούλας αναβλήθηκε

Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου
17:00 ΟΦΗ-Δούκας στο κλ. ΒΑΚ
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Φραγκούλη-Χριστοδουλάκης (Μπορμπαντωνάκης)

Η βαθμολογία
1.Αιγάλεω                23 (11-1)
——————————————
-.ΝΕ Μεγαρίδος       23 (11-1)
3.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 19 (7-5)
-.Ηλυσιακός            19 (7-5)
5.ΑΟΚ Χανιά*           17 (6-5)
-.Μανδραϊκός            17 (5-7)
-.Πρωτέας Βούλας** 16 (6-4)
-.Πανιώνιος**             16 (6-4)
9.Π. Φάληρο*            15 (4-7)
10.Δούκας*                 14 (3-8)
——————————————
-.ΚΑΟ Μελισσίων*        14 (3-8)
-.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 14 (2-10)
13.Αρης Νίκαιας*          14 (3-8)
14.ΟΦΗ***                      13 (4-5)

Η συνέχεια
13η αγωνιστική (30/01)
Δούκας-Αρης Νίκαιας
ΚΑΟ Μελισσίων-Αιγάλεω
ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ
Ηλυσιακός-Μεγαρίδα
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Π. Φάληρο

Εξ αναβολής
Τετάρτη 26 Ιανουαρίου
17:00 ΟΦΗ-ΚΑΟ Μελισσίων
18:00 Πρωτέας Βούλας-Π. Φάληρο

Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου
17:00 Πανιώνιος-ΑΟΚ Χανιά

Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου
16:00 Αρης Νίκαιας-ΟΦΗ

Γ’ Εθνική: Νίκησαν οι πρωτοπόροι

Αμετάβλητη παραμένει η κατάσταση στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, με τους πρωτοπόρους να επικρατούν.

9η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Διαγόρας Ρόδου          66-73
Καλαμάτα-Σφήκα Αμαλιάδας         64-48
Ηφαιστος Αχ- Δίων ο Κυπαρισσεύς 62-50
Αίολος Αγυιάς Πατρών-Εργοτέλης 67-50
ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Γλαύκος            70-66

Η βαθμολογία
1.Αίολος Αγυιάς Πατρών        (9 αγ.) 17 (8-1)
————————————————————-
2.Διαγόρας Ρόδου                   (9) 16 (7-2)
3.Καλαμάτα                               (8) 15 (7-1)
4.Σφήκα Αμαλιάδας                 (9) 14 (5-4)
5.Γλαύκος                                 (9) 12 (3-6)
-.ΣΔΥ Τρίπολης                       (9) 12 (3-6)
-.Ηφαιστος Αχιλλέας              (9) 12 (3-6)
8.Εργοτέλης                            (7) 11 (4-3)
————————————————————-
-.Δίων ο Κυπαρισσεύς         (9) 11 (2-7)
10.Παναχαϊκή                        (8) 9 (1-7)

Η επόμενη αγωνιστική (10η – 06/02)
Καλαμάτα-Παναχαϊκή
Ηφαιστος Αχιλλέας-Διαγόρας
Αίολος Αγυιάς Πατρών-Διών Κυπαρισσίας
ΣΔΥ Τρίπολης-Εργοτέλης
Σφήκα Αμαλιάδας-Γλαύκος

*Εξ αναβολής
Τετάρτη 26 Ιανουαρίου
17:00 Εργοτέλης-Καλαμάτα στο κλ. Λίντο
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης Β.-Χρόνης (Μαγγανάς)

Μοναξιά στην κορυφή της ΕΚΑΣΚ για Ηράκλειο

10η αγωνιστική
Μεσσαρά-Κύδων              63-57
Αναγέννηση-Δειλινό        61-53
Πεδιάδα ΑΟΧ-Χανιά BC 70-61
ΟΑΧ-Ρέθυμνο                      47-74
Ηρόδοτος-ΑΟΚ Ιεράπετρα 97-51
Ηράκλειο-ΑΣΚΗΣΗ             84-28
Ρεπό: Ακαδημία Ρεθύμνου

Βαθμολογία
1.Ηράκλειο*                      17 (8-1)
2.Ακαδημία Ρεθύμνου* 16 (7-2)
-.Ρέθυμνο BC*                 16 (7-2)
4.Ηρόδοτος*                  15 (6-3)
——————————————————-
-.Δειλινό*                        15 (6-3)
-.Κύδων*                           15 (6-3)
7.Αναγέννηση Αρκ**       13 (5-3)
-.ΑΟΚ Ιεράπετρα*            13 (4-5)
-.Μεσσαρά*                    13 (4-5)
10.ΟΑ Χανίων*               11 (2-7)
11.ΑΣΚΗΣΗ*                  10 (1-8)
-.Πεδιάδα*                   10 (1-8)
13.Χανιά BC*               10 (1-8)

Η επόμενη αγωνιστική (11η – 29/01)
Δειλινό-Μεσσαρά
Κύδων-Ακαδημία Ρεθύμνου
ΑΟΚ Ιεράπετρα-Αναγέννηση
Χανιά BC-Ηρόδοτος
ΑΣΚΗΣΗ-Πεδιάδα ΑΟΧ
Ρέθυμνο-Ηράκλειο
Ρεπό: ΟΑΧ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0: Πρώτη νίκη για το 2022-Η Βαθμολογία

Super league: Νίκες για ΑΕΚ,ΠΑΟΚ,Άρης και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι (0-0)-vid

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 - 2022 ekriti.gr | Όροι Χρήσης.
Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis