Super league 2: Νίκη της ΑΕΛ, ισοπαλία στη Ρόδο - Την Κυριακή Αιγάλεω-Γιούχτας

ΑΕΛ
 clock 19:49 | 27/04/2024

Διαγόρας και Παναθηναϊκός Β έμειναν στο 0-0, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Super League 2.
Ο Διαγόρας διατηρείται σε κάθε περίπτωση στην 1η θέση, ανεβαίνοντας στους 27 βαθμούς, ενώ ο Παναθηναϊκός Β παρά το βαθμό που απέσπασε, παραμένει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Τα άλλα δύο παιχνίδια της αγωνιστικής ακολουθούν την Κυριακή όπου είναι αυτά ανάμεσα σε Αιγάλεω-Γιούχτα και Παναχαϊκή-Ολυμπιακό Β.

Τετάρτη 8 Μαΐου
16:00 Γιούχτας-Παναθηναϊκός Β’ (sl2.muvi.com)
16:00 Αιγάλεω-Ολυμπιακός Β’ (sl2.muvi.com)
Πέμπτη 9 Μαΐου
13:30 Παναχαϊκή-Διαγόρας (sl2.muvi.com)
Εύκολα η ΑΕΛ, 3-0 την ΑΕΚ Β
Η ΑΕΛ επικράτησε άνετα της ΑΕΚ Β με 3-0 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής στα πλέι οφ του πρώτου ομίλου της Super League 2.
Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, καθώς η πρώτη θέση και η άνοδος έχει ήδη κριθεί. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Κώστα Παπαγεωργίου (ο οποίος λίγα λεπτά αργότερα τραυματίσθηκε και αντικαταστάθηκε).
Το 2-0 πέτυχε άθελά του (αυτογκόλ) Γεμπόα στο 34ο λεπτό και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε Πεντρόσο με σουτ στο 70ό λεπτό. Η σκυτάλη της 7ης αγωνιστικής περνά σε μία άλλη Θεσσαλική πόλη, τον Βόλο, όπου το μεσημέρι της Κυριακής η τοπική Νίκη θα υποδεχθεί τον πρωταθλητή Λεβαδειακό.

Παρασκευή 10 Μαΐου
16:00 Μακεδονικός – ΑΕΚ Β (sl2.muvi.com)
Ρεπό: Νίκη Βόλου

Πανελλήνιο πρωτάθλημα: Πρόκριση στα ημιτελικά για την μικτή 14 της ΕΠΣΗ, 3-2 στη Βοιωτία

Κολυμβηση: Ρεκόρ αγώνων στο Ακρόπολις η Βασιλάκη του Τρίτωνα